„Rozmowy mimo różnic”
Na szkoleniu uczestnicy dowiedzieli się jak porozumiewać się z innymi tak, aby mówić jasno i zrozumiale, unikać nieporozumień, budować pozytywne relacje i zaufanie. Nauczyliśmy jak unikać błędów i pułapek komunikacyjnych, co to są zakłócenia i bariery komunikacyjne, jak rozmawiać, aby ich nie stosować oraz jak rozpoznawać je u naszego rozmówcy. Również istotną lekcją na szkoleniu było to jak przekazywać informację zwrotną, aby była ona efektywna i nie powodowała nieporozumień.
Dzięki temu szkoleniu uczestnicy zdobyli wiedzę z min. zakresu:
* Zakłóceń i blokad komunikacyjnych w rozmowie – czyli co utrudnia nam dialog z drugą osobą
* Technik aktywnego słuchania, czyli udzielania wsparcia i pomocy naszemu rozmówcy.
* Udzielania informacji zwrotnej i swoich spostrzeżeń dotyczących zachowania i wypowiedzi naszego rozmówcy.
Szkolenie z komunikacji opierało się na różnych metodach pracy. Poza mini wykładami i prezentacjami prowadzone były dyskusje z naszymi uczestnikami, doświadczenia oraz analizy, pracowaliśmy w grupach i podgrupach. Uczestnicy dostali narzędzia, które mogą zaraz po szkoleniu testować i wykorzystywać w swoim życiu i pracy.
„Krytyczne myślenie”
Szkolenie odbyło się w zakresie doskonalenia kompetencji w zakresie komunikacji, dialogu i krytycznego myślenia. Ze szkoleń mogli skorzystać wszyscy, którym zależało na poprawie jakości relacji, współpracy oraz środowisku, w którym żyjemy.
Na szkoleniu uczestnicy dowiedzieli się jak porozumiewać się z innymi, mówić jasno i zrozumiale, unikać nieporozumień, budować pozytywne relacje i zaufanie, jak unikać błędów i pułapek komunikacyjnych. Wytłumaczyliśmy, co to są zakłócenia i bariery komunikacyjne, jak rozmawiać, aby ich nie stosować oraz jak rozpoznawać je u naszego rozmówcy.
Nauka krytycznego myślenia pozwoli m.in. łatwiej odnajdować się w świecie nadmiaru informacji, poznać kryteria prawdziwości i wiarygodności informacji, zapoznać się ze stereotypami myślenia i zniekształceniami poznawczymi, którym ulega każdy z nas.